Винаги – ВИНАГИ – методите да успокоим един тийн са различни, защото има куп причини, които може да са поводът за възникналата ескалация, и всичко това има значение.
Често натрупаните ситуации, които не са били преработени в миналото и е оставало така дълго време – са една от причините гневния изблик да се акумулира до неузнавамост.
Но за причините – се работи допълнително, насочено и с подробна информация. Правим го – За да редуцираме моментите на изблици и да създадем навици за здравословно насочване на всяка интензивна емоция.
В тази статия искаме да обясним – защо тийнът не може да се успокои по команда?
Често казусите ни са свързани с излязлия от релси младеж, който е казал, направил неща, които са го карали да съжалява след това. Да – това се случва на всеки от нас, може да се случи на всички и никой не е застрахован, особено ако не работи за опознаване и навигиране на емоциите си. Но – сте прави, че тийнейджърът е друга категория – която някак се разглежда различно от всички други възрастови сегменти 🙂