Лектори
Лектори в в VI Национална Конференция „Учители на Лидери“
Полина и нейният екип работят с деца и възрастни, родители, учители, директори, психолози и бизнес лидери. Тя консултира и прави EQ профилиране в училища, университети и бизнеси. В своята практика работи по интегриране на работещи SEL (social emotional learning – социално емоционално изучаване) практики и програми в образователната или бизнес среда. Тя е автор на подхода FACT – авторски подход за социално-емоционално образование, създаден от FUNtazia, който частично или цялостно се прилага във всяко учебно заведение в България, под формата на различни авторски ресурси и материали, помагайки на ученици, студенти, учители и мениджъри да създават стойност от Емоционалната интелигентност и да развиват социално-емоционални умения , докато изграждат по-здрави, по-устойчиви взаимоотношения и стабилна, здравословна среда.
Полина е създател и собственик на FUNtazia International – организация в България, фокусирана върху въвеждането на Социално-емоционалното изучаване по правилния и ефективен начин в учебна програма. Тя е EI практик (EI от англ. Емоционална интелигентност / Emotional intelligence), международно-сертифициран от най-голямата организация за Емоционална интелигентност в света – EQ.org. Също така Полина Коцева е професионален практик в профилирането способностите на мозъка към EQ.org и сертифициран фасилитатор към международната методологията „Story Exchange“ на Narrative4.com
Дългогодишен директор на ОУ “Петко Славейков” във Варна, народен представител в 44-то и 45-то Народно събрание, член на Постоянната комисия по образованието и науката .
Илин Димитров е с дългогодишен професионален опит в туризма с преподавателски стаж по туризъм в Колеж по туризъм – Варна. Завършва 3 бакалавърски степени: „Маркетинг и мениджмънт“, „Стопанско управление“, „Организация и управление на хотели и ресторанти“. През 2021г. защитава докторска степен в Икономически университет – Варна.
В периода 2020–2022г. е директор на Центъра за кариери, маркетинг и предприемачество в Икономически университет – Варна и председател на Варненска туристическа камара(2020 – 2022).
2021-2022г. е народен представител в XLVII народно събрание. 2022-2023г. е министър на туризма в служебните правителства на Гълъб Донев. Награден за министър на туризма на Балканите за 2022 година на най-голямото изложение в света ITB – Берлин. През юли 2023 е назначен с указ на президента на Република България за секретар по туризъм, култура, духовност и образование. Доктор хонорис кауза на университета Каратекин в Чанкара, Република Турция.
Здравейте, казвам се Георги на 31г. от гр. Варна.
Занимавам се с музика от дете, това винаги е била най-голямата ми мечта и съм щастлив, че всекидневно мога да я случвам в най-разнообразните й форми и проявления.
2011 г. беше начало на моята солова вокална кариера с артистичен псевдоним – Mr. VoG, като до днес имам издадени 13 авторски песни, с видео реализации, множество изяви в страната и извън, и куп спечелени награди, за които няма да се хваля тук, но можете да прочетете повече в интернет пространството.
През 2017г. завърших магистратурата си по поп и джаз пеене в НМА “Проф. Панчо Владигеров”, гр. София в класа на доц. Алис Боварян. Още същата година се върнах в родния си град, по покана на вокалния ми педагог – Диригент Теодора Сотирова, за да стана ръководител в школата, която беше и моето най-голямо вокално училище – ВА “Звездни струни”.
За тези 7 години работа с децата, успяхме да вземем участие в много концерти, конкурси и фестивали в страната и извън. Освен на вокално майсторство и естетика, фокус на общия ни труд са създаването на подкрепяща, а не на конкурентна среда, усвояване на умения за добра комуникация и работа в екип, развиване и изразяване на индивидуалностите, които всеки носи и с които всеки допринася за цялото.
От 2022г. имам огромното щастие да работя с още един бивш хорист на ансамбъла, всъщност, момичето, заради което като дете се записах в него, нашата хореографка Деница Атанасова.
Заедно с нея продължаваме делото на нашата учителка и предаваме напред в поколенията добрите стари практики, съчетани със съвременните тенденции и особености на времето, в което живеем и творим.
Благодаря за вниманието и нямам търпение да се видим на живо!
гл.ас. д-р Петър Петров
Координатор на Бизнес акселератора и преподавател в Икономически Университет – Варна
Координатор на Бизнес акселератор и преподавател в Икономически университет – Варна Дълго описание: Петър Петров е главен асистент в катедра „Управление и администрация“ в Икономически университет – Варна. Той е координатор на UEVA – акселератор за подкрепа на студентското предприемачество в ИУ – Варна. Има шест години опит като зам.-директор на университетския Център за електронно и дистанционно обучение. Професионалните му интереси и експертиза включват управление на таланти, вътрешен маркетинг, информационни системи за мениджмънт на човешките ресурси, междукултурна компетентност, коучинг, онлайн проучвания и управление на проекти. Има над 10-годишен опит в преподаването на УЧР, провеждането на обучения и бизнес консултации за публични и частни организации и участие в проекти, финансирани с европейски средства. Участва като лектор в множество тренинги за директори и педагогически персонал на училищни организации.
Професионален опит в Австрия:
- психосоциална подкрепа на млади хора с психични отклонения;
- преподавател по български език и литература в образователни институции във Виена;
- инициатор и организатор на дистанционна платформа за обучения „Вдъхновител“, с участие на лектори от различни държави;
- Инициатор и организатор на сдружение „Österreichische Gesellschaft für physische und psychische Gesundheitsförderung von Kindern“ с цел физическа и психосоциална подкрепа на деца;
- Инициатор и организатор на ‚Празника на Розата“ – дългогодишен фестивал на българската култура и изкуство;
Професионален опит в България:
- гл.ас. специална педагогика в ДИПКУ, Стара Загора
- организатор на първия в България едногодишен курс „Невропедагогика“
Основател на Детска къща „Попиващ ум“ в гр. Варна. Родена е в гр. Силистра през 1983 год. и завършва средното си образование там в Техникум по икономика. Бакалавър е по „Счетоводство и контрол“, магистър по „Корпоративни финанси“, по „Банков мениджмънт“ , по „Електротехника на ВЕИ“ и след стартирането на проекта Детска къща „Попиващ ум“ е завършила магистърска степен в специалност „Иновации в предучилищното образование“. Възпитаник е на финансовия корпоративен свят и мениджърският й опит е следствие на над 15 годишният й стаж на различни позиции в банковия сектор. Проекта Детска къща „Попиващ ум“ е мотивиран от стремежа й да осигури качествено предучилищно образование по метода на д-р Мария Монтесори на двете си дъщери. В основите на управлението на Детска къща „Попиващ ум“ е залегнало изграждането на общност. Постигнала е родители, учители и деца да работят в партньорство. На конференцията ще ни сподели опит в тази насока.
Ферхан Хасан споделя:
„Децата имат мечти, независимо дали живеят в София, Лондон, Париж, или в село Цонево, Варненско. Важно е да ги следват и да работят усилено, за да ги превърнат в реалност – дори да мечтаят отвъд хоризонта на мечтите си.“
Неговият професионален опит включва:
ОбУ „Христо Ботев“, с. Цонево, обл. Варна 25.10-2022 – Директор
НИО Външен инспектор
Община Дългопол 27.06.2016 – 25.10.2022 г. Н-к на отдел Образование и хум. дейности
Община Дългопол 07.12.2015-27.06.2016 г. Ст. Е-т Образование
ОУ „Христо Ботев“, с. Цонево 13.09.2013-27.06.2016 г. У-л
Община Дългопол 13.11.2007-02.11.2011 год. П-л на Об. съвет – Дългопол
ОДК „Андрей Германов“, гр. Дългопол 01.09.2005-14.01.2008 г. Директор
Община Дългопол 01.12.2003-01.09.2005 г. Н-к на отдел
Община Дългопол 01.04.2002-01.12.2003 г. Гл. Е-т
НУ „Иван Вазов“, гр. Дългопол 01.10.2001-01.04.2002 г. У-л
Рени Янкова е професионалист с над 15 г. опит в маркетинга, рекламата и бранд комуникациите. Участвала е в изграждане на компании от нулата, в управление на вече утвърдени на пазара марки, както и в създаване на много бранд проекти и реализацията им на пазара.
Опитът й е предимно в трудни и чувствителни индустрии като туризъм, мода и красота, хазарт, култура и книгоиздаване и други.
Консултира проекти и компании с различен размер и на различни етапи от техния жизнен цикъл по темите за позициониране и препозициониране на пазара, извеждане на конкурентни предимства и оптимизация на маркетинговите и бизнес процесите.
През 2024 г. създава бранда Inspired Minds, насочен към консултиране в областите на маркетинга и рекламата, но също и към предлагането на индивидуални корпоративни програми за развитие на екипи и обучения за меки умения.
Рени Янкова е доктор по семиотика на Нов Български Университет и има 10 г. преподавателски опит, както и многобройни участия в международни академични и образователни проекти.
Иво Илиев работи като маркетолог от 2003г. насам. Следвал е педагогика и икономика. Акредитиран Story Exchange фасилитатор към международната мрежа на Narrative 4. Поддържа един от най-старите маркетинг блогове в българската блогосфера (от 2006г.) Управител е на BOLANDILA™ и е водил лекции пред студенти и ученици във водещи учебни заведения в страната.
Последните над 10 години от своята кариера е посветил на изучаване на дигиталните комуникации и общуването в социалните медии. Има дългогодишен международен опит като маркетинг експерт, който консултира някои от най-популярните международни компании.
Крум е шестокласник в ОУ „П.Р. Славейков“ – Варна. Мечтае да стане актьор и сценарист.
Крум вече има изяви на големи сцени, една от които е Драматичен Театър „Стоян Бъчваров“ – Варна в ролята на Малкия принц, както и участия в конкурси и спектакли. През 2024г. Крум е лауреат, награден със специалната награда на Кмета на Варна в Национален Конкурс „Моята България“. През същата година е отличен с I-во място в Национален Конкурс „Приказка за теб“.
Крум смята, че всяко училище има нужда от добрина, споделена между учителите и децата в него. Определя себе си като добър, забавен, ученолюбив и приятел. Ако някога играе роля на супергерой – суперсилата му иска да е „като докосвам хората от тях да изчезва всичко лошо – като агресия или насилие или пък ужасна травма.“
Сияна Младенова е сертифициран преподавател и психолог в сферата на детското консултиране.
Завършила е публична администрация, инфраструктура в публичната администрация и приложна детска психология.
Пише своята научна дисертация на тема “ Влиянието на менталната аритметика при деца със специални образователни потребности”, за придобиването на своята научна степен “доктор”.
През последните години се занимава активно с обучения и методики свързани с личностното детско развитие.
Собственик и управител на 4 детски образователни центъра в гр. Варна ползващи методиките на Smartykids Bulgaria.
Основател на проектът Sibebe – бебешки центрове, клуб и академия за родители .
Специализира в обученията на деца със СОП, методите Валдорф и Монтесори, интерактивните практики и техники за стимулиране на креативното мислене при децата от 2 до 14 години.
Учредител на детски образователни центрове Smarty Universe в партньорство със SmartyKids и съосновател на БАНО (Българска Асоциация на неформално образование).
Основател на Национална конференция на неформалното образование в България и Национална олимпиада по ментална аритметика гр. Варна.
Учител с 10 години стаж, директор с 4 години управленски опит, хоноруван асистент в ШУ „Еп. Константин Преславски от 2 години, заклет преводач от/на руски език. Магистър, докторант.
Елена Лазарова е филолог, учител по руски език и литература, оценител на НВО. Има 10-годишен опит като учител, 4 години управленски опит като директор, 3 години опит като преводач-редактор, 2 години опит като хоноруван асистент в ШУ „Еп. Константин Преславски“, 2 години опит като външен инспектор в Националния инспекторат по образованието.
Тя е докторант и учител по руски език с редица квалификации и участия в национални и международни форуми и конференции.
Има специален интерес към качеството в образованието, което не трябва да е ключът към успеха, а условие, което отключва всички врати, които водят към него.
Философ, с над 20 години професионален опит в системата на училищното образование, директор на СУ „Димчо Дебелянов“, Варна.
Цвета Стоянова e глaвен експерт „Подкрепа на личностното развитие” към Община Варна, Дирекция „Образование и младежки дейности”. Тя е детски и трудов психолог, кариерен консултант ниво Global Career Development Facilitator, съдебен експерт. Носител на Награда „Варна”, Клуб „Отворено общество” Варна и ЦРЧР Еврогайдънс за комплексна психологична и кариерна подкрепа на деца, млади хора, родители и педагогически специалисти.
Специализирала интерактивни програми за развитие на личностни и социални умения; психодрама, арттерапия, фокусирана към решения терапия, балинтов подход за превенция на професионален стрес и бърн аут; кариерни подходи и учене през целия живот във Финландия, Австрия, Нидерландия, България.
Член на Дружеството на психолозите в България. Член на Българското Балинтово Общество.
Треньор и съорганизатор в Академия за развитие на интелекта „АмаКидс“, Варна. Майка на 3 деца и 4 внука.
25 годишна сценична дейност като артист-цигулар, 5 години треньор по Ментална аритметика, техники за запаметяване; скоростно четене, подготовка за училище. Има опит в работа с деца със специални потребности.
Обича да чете книги с предпочитание към философия, психология, класическа литература. Много обича децата.
Мениджър и съорганизатор в Академия за развитие на интелекта АмаКидс Варна. Майка на три момчета.
Професия: инженер, еколог, юрист и треньор по Ментална аритметика, техники за запаметяване; скоростно четене/
Специален интерес към мотивирането на деца. Последните 7 години посветила на развитието на потенциала на децата.