Картите с Емоции „My Little Big World“ са уникален продукт именно заради възможността да развием емоционалната интелигентност при децата чрез игри, в които са въплътени 5 от най-ефективните научно-доказани методики за работа по ЕИ.
Заедно с комплекта карти (можете да научите повече и да го поръчате от тук) получавате книжка с указания на български език за 7 уникални игри.
Тук ще ви споделим 8-ма игра, която е много забавна, лесна и полезна за децата ви. Тя много наподобява популярната игра UNO.
Извадете картата „ВЪПРОСНИК“ от тестето с карти.
За да играете ще използвате въпроси №3, №4 и №5 според възрастта на играчите.
Примерно разположение на картите може да видите на снимката по-долу (с уточнение, че играчите трябва да крият лицата на картите си един от друг):
Играта приключва ако някой от играчите
остане без карти преди купчинката да е свършила.
Ако това не се случи, т.е. купчинката свърши, но всички играчи имат карти – гледате си точките. От общите точки всеки играч изважда толкова точки, с колкото карти е останал накрая. След като извадите точките – печели този играч, който има най-много точки общо.
Важно е да обяснявате на децата, че в тези игри всички печелят, защото са научили нещо полезно от света на емоциите. Затова борбата не е за точки.
За да им го докажете – подарете 2 точки на някого и дайте пример.
Можете да споделите на децата, че както тук целта е да изведем емоциите извън нашето тесте от карти, така е добре да случваме същото в живота. И това може да стане много по-лесно, когато сме сред приятели – както в тази наша игра.
Може би най-важното е, че чрез нея всички играчи ще разгледат голяма част от емоциите върху картите. Ще разберат името им, описанието им, ще си разкажат един на друг истории и примери, в които тези емоции са били факт. Това е много важно, защото първият етап от развитието на EQ (emotional intelligence, емоционална интелигентност) е именно в това да разпознаваме, разбираме и описваме емоционалните състояния – нашите и на околните.
В играта децата се учат на повече толерантност, защото всяка точка се дава само ако всички са съгласни – важно е освен конкуренти в събирането на точки, да бъдат и екип от толерантни един към друг членове.
Днес един от проблемите в кариерата и мениджмънта е липсата на толерантност, екипност и обща отговорност на професионалистите във всички професионални области. Работодателите и мениджърите инвестират в тиймбилдинг, който почти винаги времево е много закъснял – той е трябвало да се случи още, когато тези хора са били деца.
Днес имаме шанса да работим с децата си относно тяхната емоционална интелигентност и да им помогнем да са по-екипни, по-съсредоточени, по-уравновесени, по-адаптивни и по-слабо агресивни, потиснати и демотивирани.
Тази наша отговорна задача всъщност е един дългосрочен процес, който не бива да закъснява толкова много години, както се е случило с нашите поколения, защото именно развиването на емоционална интелигентност е възможността ние да покажем своя пълен потенциал от знания и умения, да сме открити пред нас и пред другите… но нека се върнем конкретно на ползите от тази игра…
Днес се произвеждат купища smart игри и играчки. Тук ние се учим един от друг да бъдем smart – не като трупане на знания и информация, а като умение да контролираме своите емоции, вместо те да контролират нас.
Комплектът карти и игрите, които се играят с него не изглеждат smart, но ще помогнат на детето ви в много важни направления:
Да говорите за емоциите е здравословно.
Да се учите заедно да ги регулирате е необходимо.
Да играете игри, свързани с тях е изключително забавно.
Знаете ли, че повечето случаи на изключени ученици са свързани не с техните знания или високо IQ, а с невъзможността им да регулират емоциите и с ниската им емоционална интелигентност (EQ).
Същото важи и за уволнените служители.
Затова ние вярваме, че развитието на емоционалната интелигентност и придобиването на социални и емоционални умения и компетенции е задължителен, съществен и нужен елемент от детското развитие.
© 2015-2022 FUNtazia International Limited. All Rights Reserved!
Тел: 0885217714
Вашият коментар